Hakkımızda

Ekibimiz, işinin ehli bay ve bayan eğitmenlerden oluşmaktadır.

kopek314H. Kubilay TOPÇU;

1969 doğumlu Kubilay TOPÇU,mesleki eğitiminin altyapısını  yurt dışında katılmış olduğu çeşitli seminer ve eğitimlerle pekiştirerek 1990′lı yıllarda T.C Emniyet Teşkilatı kadrosunda köpeklerin eğitimi ve kullanılması çalışmalarına katılarak hem köpek eğitiminde hemde personel eğitiminde görev almıştır.

10 yıl süre ile T.C. Emniyet Teşkilatında görevini ifa eden Kubilay TOPÇU, 2000′li yıllarda  serbest çalışmaya karar vererek Emniyet Teşkilatı ile yollarını ayırmış ve özel çalışmaya başlamıştır.

Zaman zaman köpek eğitim çiftliklerinde de hocalık yapan Kubilay TOPÇU en sağlıklı metodun KÖPEĞİN KENDİ YERİNDE, SAHİBİ İLE BİRLİKTE  EĞİTİLMESİ olduğuna karar vererek  POZİTİF EĞİTİM KURSLARINA katılmıştır.

Veteriner Teknikerliği mezunu ve İlkyardımcı eğitmeni sertifikası sahibi olan Kubilay TOPÇU iş hayatına Veteriner Teknikeri , Köpek Eğitmeni ve çeşitli kuruluşlarda İlkyardımcı Eğitmeni olarak devam etmektedir.


 

IMG156TÜRE ÖZER

İstanbul doğumlu olan Türe Özer,  İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik ve Sanat Tarihi lisansı sonrasında İngiltere’de York Üniversitesi’nde Sanat Tarihi lisansüstü sertifika programını tamamlamış, uzun yıllar yurt dışı eğitim sektöründe çalışmıştır.

Küçük yaşlarından bu yana özellikle köpeklerle bir arada olma tutkusu,  köpek eğitimi konusundaki yurtiçi ve yurt dışında çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılıp bu alanda da uzmanlaşmasına neden olmuştur. Bir süre barınaklarda da gönüllü olarak sahipsiz köpeklerle çalışmış olan Özer, köpek odaklı ve motivasyona dayalı eğitim sistemi olan “ Pozitif Köpek Eğitimi “ metodunu benimsemektedir.

Türe Özer, Avrupa Evcil Köpek Eğitmenleri Birliği – Pet Dog Trainers of Europe – ‘ un ilk ve tek Türk üyesi olarak, köpek eğitimi konusundaki dünya çapında çeşitli seminer ve toplantılara katılarak köpek eğitimi ile ilintili yeni yaklaşım ve gelişmeleri özenle izleyen bir köpek eğitmenidir.

Türkiye Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği’nin de kurucu üyesi olan Özer, Türkiye MS (Multipl Skleroz) Derneği yönetim kurulunda görev alıp sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol oynamaktadır.

Köpek eğitimi konusunda katıldığı eğitim programları ve seminerler :

Sirius Köpek Eğitimi Akademisi  (Sirius Dog Training Academy)

Dr. Ian Dunbar – Evcil Köpek Eğitmenleri Birliği (Association of Professional Dog Trainers) Başkanı

Amersham, Ingiltere

Köpekli Çeviklik Semineri – Agility Seminer

Mrs Sharon Savare Yıldız

Istanbul, Türkiye

“Köpek Gözüyle Yaklaşım “ (“From Dog’s Point of View” ) Semineri

Turid Rugaas  – Avrupa Evcil Köpek Eğitmenleri Birliği (Pet Dog Trainers of Europe) Başkanı

Birmingham, İngiltere

Pozitif Köpek Eğitimi Sertifikası – Stardogs Köpek Eğitmenliği Akademisi

Yiannis Arahovitis

Istanbul, Türkiye